مقالات

جدید ترین و داغ ترین اخبار بازار طلا و دلار

مزایای دریافت وام روی طلا

بررسی بازار جهانی طلا و مهمترین اخبار آن

قیمت طلا در بازار جهانی کاهش پیدا کرده و به حدود ۲ هزار و ۳۴ دلار رسید. این قیمت برای اونس طلا، کاهش حدود ۲۶ دلاری طلا را نشان می‌دهد

با بررسی روند قیمت طلا می توان متوجه این موضوع شد که طی یک هفته گذشته اونس طلا ریزش 44 دلاری را تجربه کرده است.

این شرایط در حالی در بازار طلا حاکم است که برخی از تحلیلگران معتقدند که این احتمال وجود دارد که در کوتاه‌مدت شاهد افزایش قیمت طلا به ۲۱۰۰ دلار در هر اونس باشیم.

به باور آن‌ها، طلا در حال حاضر در حالت تثبیت است و در صورتی که انتظارات فعلی برای فدرال رزرو در سال ۲۰۲۴ پابرجا باشد، بر اساس آن افزایش‌های سال ۲۰۲۳ بیشتر خواهد بود.

معامله گران به دلیل کاهش نرخ تورم و شیب شدید فدرال رزرو در نشست سیاستگذاری دسامبر خود، شرط بندی برای کاهش نرخ در سال ۲۰۲۴ را دو برابر کرده‌اند.

این انتظارات به طلا کمک کرد تا در سال ۲۰۲۳ جهش ۱۳ درصدی داشته باشد که اولین رشد سالانه آن از سال ۲۰۲۰ است زیرا کاهش نرخ بهره باعث کاهش هزینه فرصت نگهداری شمش‌های بدون بازده می‌شود.

جدید ترین قیمت طلا و سکه

امروز در میدان فردوسی سکه طرح قدیم‌‌ با به نرخ ۲۶ میلیون و ۶۹۵ هزار تومان داد و ستد شد، همچنین سکه تمام بهار آزادی طرح جدید نیز به قیمت ۲۹ میلیون و ۸۹۵ هزار تومان معامله شد.

نیم سکه در بازار با به نرخ ۱۶ میلیون و ۱۴۰ هزار تومان داد و ستد شد، ربع سکه به قیمت ۱۰ میلیون و ۷۴۵ هزار تومان عرضه شد؛ همچنین هر سکه یک گرمی به نرخ ۶ میلیون تومان معامله شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار امروز ۲ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان در هر گرم قیمت‌گذاری شد‌،ه مچنین امروز هر مثقال طلای ۱۸ عیار‌، ۱۱ میلیون و ۱۰ هزار تومان نرخ‌گذاری شد؛ نرخ طلای آب شده نیز هر مثقال ۱۰ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان بوده است.

در حال حاضر هر اونس طلا (معادل ۳۱.۱۳۲گرم)، با کاهش ۳ صدم درصدی، ۲۰۵۴ دلار است.

تاثیر حادثه کرمان بر بازار طلا و ارز

در روز چهارشنبه قیمت سکه در 30 میلیون و 50 هزار تومان بازگشایی کرد و بعد از کاهش بیش از 20 دلاری انس طلا، با کاهش 200 هزار تومانی در 29 میلیون و 850 هزار تومان بسته شد. اما در پشت خط با حادثه کرمان ورق برگشت و دوباره قیمت سکه با افزایش وارد کانال 30 میلیون تومان شد. قیمت طلای آبشده هم با کاهش به حوالی 10 میلیون و 980 هزار تومان پایین آمده بود که با افزایش در معاملات عصر به حوالی 11 میلیون و 40 هزار تومان برگشت. دلار هم بالای یک مرز مقاومتی مهم رفت. دلار هرات بالای ۵۰ هزار و ۲۰۰ تومان ایستاد که مرز مهمی به حساب می‌آید. بیش از سه هفته بود که دلار نتوانسته  از این مرز رد شود.

به عقیده تحلیل‌گران فنی اگر سکه حواله از محدوده مقاومت 30 میلیون و 950 هزار تومان تا 31 میلیون و 80 هزار تومان عبور کند می‌شود گفت بازار همچنان در مسیر صعود قدم برمی‌دارد. به عقیده تحلیل‌گران فنی قدرت در دستان خریدار است و قیمت دلار هرات می‌تواند با افزایش به میانه‌های کانال 50 هزار تومان نزدیک شود. اما شرط کافی این اتفاق همراهی درهم است. اگر قیمت درهم امارات امروز به سمت 13 هزار و 900 تومان برد، می‌توان گفت قیمت دلار امروز توان حرکت به میانه‌های 50 هزار تومان را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *