اخبار

برابری قیمت یورو با دلار ادامه دارد!

قیمت یورو

به گزارش تجارت نیوز، از زمان شروع جنگ سوریه با اوکراین، قیمت یورو در حال کاهش ارزش خود در مقابل دلار است. به این صورت که در چند روز اخیر به پایین ترین ارزش خود در 20 سال گذشته رسیده است. قبل از وقوع جنگ قیمت یورو 1.15 دلار بود، در حالی که اکنون به 1.003 دلار رسیده است و این برابری و کاهش قیمت یورو همچنان ادامه دارد.

در حالی که قیمت یورو مدام در حال کاهش و برابری آن با دلار است، کارشناسان حوزه ارز می گویند: «احتمال اینکه یورو ارزش خود را بیش از این از  دست دهد، خواهد بود.»

همچنین کارشناسان این حوزه اظهار داشتند که کاهش قیمت یورو، مصرف کنندگان اروپایی را نگران کرده است؛ ولی برای افراد آمریکایی که به کشورهای اروپایی سفر می کنند، بسیار خبر خوبی است.

برابری نرخ و تاثیر آن بر قیمت یورو

برابری نرخ یورو با دلار به این معنا است که ارزش یورو با دلار یکسان باشد و با یک دلار بتوان یک یورو خریداری کرد. به عبارتی می توان بیان کرد که برابری نرخ برای این ارز بیشتر جنبه روانی دارد و گاهی به صورت نمادین مطرح می شود.

برابری نرخ می تواند نقطه ای باشد که از این به بعد دو ارز را مورد توجه قرار داد تا مشاهده شود هر کدام از این ارزها به کدام سو خواهند رفت. در همین راستا برخی از کارشناسان معتقدند که قیمت یورو از نرخ برابر پایین تر خواهد رفت، ولی برخی با وجود کاهش قیمت یورو به امید افزایش قیمت آن در آینده نزدیک، به خرید یورو اقدام کرده اند.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله وام روی سیم کارت چیست؟ پیشنهاد می شود.

دلایل کاهش قیمت یورو

افزایش قیمت گاز اروپا و نگرانی به علت جنگ روسیه و اوکراین و قحطی گاز از سوی روسیه موجب کاهش قیمت یورو در اروپا شده است. به همین علت وابستگی کشورهای اروپایی همانند آلمان و ایتالیا به گاز روسیه موجب رکود اقتصادی بیشتر نسبت به آمریکا شده است.

یکی دیگر از دلایل کاهش ارزش یورو نسبت به دلار را می توان نرخ های بهره در آمریکا و در منطقه یورو دانست، به تازگی فدرال آمریکا نرخ بهره های را افزایش داده است؛ ولی در اروپا هنوز این مورد اتفاق نیفتاده است و آنها در مقابل افزایش نرخ بهره مقاومت نشان می دهند.

مورد دیگر اینکه دلار به عنوان منبع سرمایه گذاری گزینه مطمئن تری نسبت به یورو در بازارهای جهانی است.

پیش بینی ها در مورد قیمت یورو

برخی از تحلیگران معتقد هستند که یورو می تواند تا 95/0 دلار کاهش قیمت داشته باشد و آنها اظهار داشتند که این نوع کاهش قیمت برای یورو از سال 1971 بی سابقه بوده است.

تاثیر قیمت یورو بر مردم اروپا و بانک مرکزی

کاهش قیمت یورو موجب افزایش تورم و فشار بر خانواده های اروپایی خواهد شد، به این صورت که هزینه واردات افزایش خواهد یافت و در نهایت قیمت کالاهای مصرفی افزایش پیدا خواهد کرد. در مقابل واردات کالاهای اروپایی برای کشور آمریکا به علت برابری دلار با یورو به صرفه خواهد بود.

بانک مرکزی اروپا به علت اینکه نتواسته است ارزش یورو را حفظ کند، زیر ذره بین قرار گرفته، به این صورت که شرایط آن روز به روز بحرانی تر می شود و این کاهش قیمت فقط در برابر دلار نیست و حتی نسبت به فرانک فرانسه و ین ژاپن هم ارزش پول آن کاهش  داشته است.

در همین راستا بانک مرکزی قصد دارد که نرخ بهره را تا 25 درصد افزایش دهد، این کار در ده سال گذشته بی سابقه بوده است، همچنین بحران اقتصادی در اروپا موجب می شود که بانک اروپا قادر به افزایش 50 واحدی نرخ بهره نباشد. درواقع می توان بیان کرد که اگر این بانک قادر بود که نرخ بهره را تا این حد افزایش دهد، می توانست مانع از کاهش ارزش یورو شود.

منبع خبر: www.tejaratnews.com 

برای آگاهی بیشتر مطالعه خبر پرداخت وام ودیعه مسکن متوقف شد! پیشنهاد می شود.

قیمت یورو و دلار

وام شهر، راهی برای رسیدن شما به آرزوهایتان

با گرفتن وام آسان از وام شهر به هر آرزویی که تا به الان داشتید خواهید رسید و دیگر لازم نیست برای رسیدن به خواسته هایتان شرایط سخت وام دهی بانک ها را تحمل کنید. 

با در نظر گرفتن میزان وام مورد نیازتان می توانید بر روی سیم کارت، خودرو، طلا و ملک، بدون نیاز به ضامن و شرایط سخت بانکی در کمترین زمان ممکن دریافت کنید. 

همچنین دیگر نیاز نیست درگیر پیدا کردن ضامن مناسب برای بانک را داشته باشید؛ ضامن شما تمام مواردی است که به عنوان سند تا زمان تسویه وام، نزد موسسه باقی می ماند. 

وام شهر برترین مرکز ارائه وام فوری با بیش از 20 سال سابقه درخشان با کمترین میزان سود و پرداخت وام در کمترین زمان ممکن به شما مشتریان عزیز به صورت رسمی و با ثبت در دفترخانه اسناد رسمی است.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *