مقالات

جدید ترین نظرات و تحلیل ها در باره طلا و روند آن

مزایای دریافت وام روی طلا

جدید ترین نظرات و تحلیل ها در باره طلا و روند آن

خلاصه مطلب توسط وام شهر :

این ایست که تحلیل گران در این باورند که همچنان روند قیمت طلا در کشور سعودی است و به دلایل متفاوت مانند بازار جهانی طلا و تغییرات آن و همچنین قوانین تازه تایین شده درون کشور این بازار دارای نوساناتی می باشد اما باید به طور کلی این موضوع را در نظر داشته باشیم که طبق تحلیل و گفته بسیاری از تحلیل گران روند این بازار سعودی است و با تمامی این نوسانات بازار طلا در کشور این روز ها داغ است. جهت اطلاع بهتر از این اخبار در ادامه این مطلب همراه باشید.

یک کارشناس بازار طلا گفت: می‌توان گفت طلا گران نیست و ارزان است؛ بنابراین فرصت خوبی برای سرمایه‌گذاری است و می‌توان به‌عنوان سرمایه‌گذاری کم‌ریسک روی طلا حساب کرد.

 

میثم رادپور، تحلیلگر بازارهای مالی گفت: وقتی در مورد بازار طلا صحبت می‌کنیم یعنی باید بازار ارز و انس جهانی را هم مد نظر قرار دهیم. این دو، عوامل تعیین‌کننده وضعیت بازار طلا در کشور هستند. اگر مساله حباب سکه را که در قطعات بزرگ، حدود ۳۰ درصد است، کنار بگذاریم، دو مساله انس جهانی و قیمت ارز باقی می‌ماند.

به گزارش تجارت نیوز، او افزود: اگر در انس جهانی طلا، رشد قیمت رخ ندهد،‌ می‌توانیم بگوییم طلا خاصیتی که پیش‌ از این داشته را از دست داده است. می‌توان گفت طلا گران نیست و ارزان است؛ بنابراین فرصت خوبی برای سرمایه‌گذاری است و می‌توان به‌عنوان سرمایه‌گذاری کم‌ریسک روی طلا حساب کرد.

معاملات طلا موضوع یکی، دو روز اخیر در کشور نیست و همواره به دلیل عوامل متعدد و متنوع شاهد تغییرات عمده در این معاملات بوده‌ایم.

این روزها موضوع خرید طلا در بین مردم داغ است و علت آن هم انتشار اخباری ضدونقیض درباره افزایش مالیات طلاست. اخباری که حسابی در این مدت دست به دست شد و بسیاری از مردم را هم در خرید این کالای گرانقیمت دست به عصا کرد؛ موضوعی که البته به تازگی هم سخنگوی سازمان سازمان امور مالیاتی درباره آن توضیح داده است. موحدی بکنظر گفت: «مالیات طلافروشان همان روال قبلی است و هیچ نرخ و پایه جدیدی برای مالیات طلافروشان و سایر کسبه و مشاغل تعیین نشده است و تنها فاکتور کاغذی که طلافروش‌ها به خریدار ارائه می‌دادند قرار شده است که به صورت الکترونیک در سامانه مودیان هم ثبت شود.

انتشار اخبار طلا در این ایام، یاد یکی از اخبار جالب توجه این حوزه که مربوط به حدود 50 سال پیش است را زنده کرد؛ خبری که در دی ماه منتشر شده بود. روزنامه اطلاعات در شماره 18 دی 1353 خود، خبری با عنوان «بانک ملی تا عید طلا و سکه نمی‌فروشد» منتشر کرده که در توضیح آن آمده است: «بانک ملی از امروز فروش مسکوکات طلا را تا اواخر اسفندماه آینده متوقف کرد و فقط شمش طلا عرضه می‌کند.

نکته جالب قیمت شمش و مسکوکات در آن سالهاست. در خبر روزنامه اطلاعات آمده است: «قیمت شمش طلا امروز در بانک ملی هر کیلو 9194 ریال کاهش یافت و کیلویی 389 هزار و 579 ریال شد.»

بنابر اعلام این روزنامه، کاهش قیمت شمش طلا در بانک ملی به دنبال تقلیل قیمت این فلز در بورس لندن که تا اونسی 169.50 دلار سقوط کرده، پیش آمده است.

اطلاعات همچنین درباره خودداری از عرضه و فروش مسکوکات طلا از جانب بانک ملی، توضیح داده است: «این اقدام به خاطر ذخیره و جمع‌آوری مسکوکات طلا، برای فروش در ایام نوروز صورت گرفته است. شمش طلا امروز در بازار آزاد هر مثقال 2 تومان تقلیل یافت و مثقالی 190 تومان شد. پهلوی طلا در بازار آزاد 350 تومان، نیم‌پهلوی 183 تومان و ربع پهلوی 93 تومان بود.

نکته جالب توجه دیگر درباره این خبر، کاهش ارزش جهانی طلا در بازار امروز به مانند آن روزهاست که هر اونس طلا در جریان معاملات 2,029 دلار قیمت خوvد و سقوطی قابل توجه در مقایسه با روزهای گذشته تجربه کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *