اخبار

ثبت نام مسکن از 15 تیرماه آغاز می‌شود!

ثبت نام مسکن

به گزارش تجارت‌نیوز، وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: از ۱۵ تیرماه امکان ثبت نام مسکن برای متقاضیان جدید در سامانه طرح‌های حمایتی مسکن تا 30 تیرماه وجود خواهد داشت.

به این صورت که همزمان با اجرای طرح نهضت ملی مسکن برای متقاضیانی که ثبت نام مسکن را انجام داده اند، فرصتی برای متقاضیان جدید فراهم می شود.

در همین راستا وزیر راه و شهرسازی اظهار داشتند: «پرونده متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن تا ۱۵ تیرماه بررسی خواهد شد. همچنین مدیران شهرسازی استان‌ها باید بدانند افرادی که با مکاتبه نسبت به تکمیل مدارک خود اقدامی صورت نداده اند با هماهنگی شورای استان از سامانه حذف شوند تا فرصتی برای متقاضیان جدید فراهم شود تا بتواند ثبت نام مسکن را انجام دهند

همچنین وی تصریح کرد: «از 15 تا 30 تیرماه متقاضیان جدید می توانند در سامانه طرح‌های حمایتی مسکن ثبت نام کنند تا همزمان با اجرای طرح نهضت ملی مسکن برای متقاضیانی که ثبت نام کرده اند، فرصتی مجدد برای متقاضیان جدید فراهم شود.»

وزیر راه و شهرسازی درباره متقاضیان تایید شده و معرفی نامه آنها برای افتتاح حساب در بانک ها اظهار داشتند: «مدیران راه و شهرسازی  استان ها توجه داشته باشند که حداکثر زمان لازم برای افتتاح حساب متقاضیان دو هفته خواهد بود که رعایت زمانبندی، طرح نهضت ملی مسکن سریع تر اجرا خواهد شد.»

ایشان در ادامه بیان کردند: «با برنامه‌ریزی سعی داریم که تا پایان شهریورماه فونداسیون 2 میلیون از واحدهای طرح نهضت ملی مسکن انجام شود.»

در همین راستا وزیر راه و شهرسازی برای اجرای طرح‌های حمایتی عنوان کرد: «در شهرهایی که کمبود زمین برای ساخت و ساز وجود ندارد، باید نهایت همکاری با مردم انجام شود تا هر چه زودتر برای طرح نهضت ملی مسکن اجرا شود و افراد ثبت نام مسکن را انجام دهند

ایشان خطاب به مدیران راه و شهرسازی استان اظهار داشتند: طبق ماده ۴ قانون اساسی بانک‌ها باید ۲۰ درصد سهم تسهیلات را به بخش مسکن اختصاص دهند. بنابراین بر اساس قانون بانک‌ها باید نهایت همکاری را در این مورد داشته باشند.»

برای آگاهی بیشتر مطالعه خبر فروش خودرو بدون قرعه کشی شروع شد!  پیشنهاد می شود.

ثبت نام مسکن  توسط ستاد فرمان امام (ره) اجرایی شد!

وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: «در تفاهم وزارت راه و شهرسازی با ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، باید ۱۰۰ هزار واحد از طرح نهضت ملی مسکن توسط آن ستاد، اجرایی و عملیاتی شود که تاکنون ۵۵ هزار واحد آن به مرحله اجرا رسیده است.»

همچنین ایشان درباره بررسی روند اجرای عملیات طرح نهضت ملی مسکن و گزارش آن به رییس‌ جمهور اعلام داشتند: «جلسه شورای ‌عالی مسکن به ریاست رییس‌ جمهور برگزار خواهد شد که قرار است در آن جلسه عملکرد وزارت راه و شهرسازی درباره اجرای طرح نهضت ملی مسکن به تفکیک استان‌ها بررسی ‌شود و تمام موارد گزارش داده شود.»

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه هیچ محدودیتی برای ساخت وساز توسط پیمانکاران و انبوه سازان در اجرای طرح نهضت ملی مسکن وجود ندارد، بیان داشتند: «در بیشتر استان‌ها بررسی پرونده متقاضیان برای ثبت نام مسکن در مرحله نهایی قرار دارد که این کار باید با سرعت بیشتری انجام شود.»

براساس آمار به دست آمده تاکنون حدود ۵.۴ میلیون نفر برای در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده اند که ۳.۶ میلیون نفر مورد تایید قرار گرفته اند. همچنین ۵۰۷ هزار نفر افتتاح حساب داشته و ۲۹۰ هزار نفر برای انعقاد قرارداد و دریافت تسهیلات به بانک مسکن معرفی شده‌اند.

در ادامه می توان بیان کرد که ۹۱ هزار نفر نیز عقد قرارداد شده و قسط اول تسهیلات را دریافت داشته اند. طبق آخرین آمارها، قیمت هر مترمربع از واحدهای نهضت ملی مسکن ۴ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان برآورد شده است. زمان اجرای پروژه برای این واحدها  ۱۸ تا ۲۴ ماه تعیین شده است.

منبع خبر: www.tejaratnews.com

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله وام روی سیم کارت چیست؟ پیشنهاد می شود.

خرید آپارتمان

وام شهر، راهی برای رسیدن شما به آرزوهایتان

با گرفتن وام آسان از وام شهر به هر آرزویی که تا به الان داشتید خواهید رسید و دیگر لازم نیست برای رسیدن به خواسته هایتان شرایط سخت وام دهی بانک ها را تحمل کنید. 

با در نظر گرفتن میزان وام مورد نیازتان می توانید بر روی سیم کارت، خودرو، طلا و ملک، بدون نیاز به ضامن و شرایط سخت بانکی در کمترین زمان ممکن دریافت کنید. 

همچنین دیگر نیاز نیست درگیر پیدا کردن ضامن مناسب برای بانک را داشته باشید؛ ضامن شما تمام مواردی است که به عنوان سند تا زمان تسویه وام، نزد موسسه باقی می ماند. 

وام شهر برترین مرکز ارائه وام فوری با بیش از 20 سال سابقه درخشان با کمترین میزان سود و پرداخت وام در کمترین زمان ممکن به شما مشتریان عزیز به صورت رسمی و با ثبت در دفترخانه اسناد رسمی است.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *