مقالات

جدید ترین اخبار بازار طلا و ارز

lazy

جدیدی ترین اخبار بازار طلا و نوسانات ارز

نایب رییس اول اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت:همزمان با اعلام سیاست‌های جدید بانک مرکزی در حوزه طلا و سکه، قیمت طلا و سکه نزولی شد به طوری که سکه طرح جدید از روز گذشته تا کنون 2 میلیون و 900 هزار تومان کاهش یافته است.

نایب رییس اول اتحادیه طلا و جواهر تهران در مصاحبه با خبر گزاری ها اعلام کرد: امروز قیمت اونس جهانی با 6 دلار افزایش به 2054 دلار رسید اما در ایران بر خلاف اافزایش اونس جهانی قیمت طلا و سکه در ادامه روز گذشته به روند نزولی خود ادامه داد به طوری که سکه طرح جدید از روز گذشته تا کنون 2 میلیون و 900 هزار تومان کاهش یافته است.

وی افزود که: روز گذشته با اعلام سیاست‌های جدید بانک مرکزی در حوزه طلا و سکه، قیمت ها نزولی شد.

شربیانی گفت: در صورتی که سکه ها به صورت عملیاتی در بازار عرضه شود می تواند نقش مهمی در تغییر قیمت ها ایفا کند اما پیش بینی می شود برای فردا قیمت ها فعلا در همین محدوده در نوسان باشد.

طبق گذارشات جمع آوری شده، خبر بانک مرکزی مبنی بر این است که سکه های جدید و بدون تاریخ بانک مرکزی بناست وارد بازار شود هرچند این بانک در نظر دارد علاوه بر توزیع سکه های جدید، سکه های ضرب شده قبلی را هم روانه بازار کند. معاملات شمش طلا در مرکز مبادله ارز و طلای ایران از روز چهارشنبه قرار است که آغاز شود.

رئیس بانک مرکزی در این‌باره افزود:‌ سکه‌های جدید بانک مرکزی‌ با سکه‌های قبلی ضرب‌شده دارای تفاوت هایی است، سکه‌های جدید بدون تاریخ و به‌صورت تمام‌بهار آزادی با طرح جدید ضرب شده است.به گفته ایشان از روز گذشته عرضه طلا به بازار افزایش می‌یابد و این افزایش عرضه از طریق ضرب سکه‌های جدید و عرضه سکه‌های قبلی صورت میگیرد.رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: دارای توان ضرب روزانه ۲۰ هزار سکه هستیم اما در حال حاظر با ضرب سکه تمام کار را آغاز می‌کنیم.

در بازار ایران امروز قیمت سکه طرح جدید با یک میلیون کاهش، قیمت سکه طرح قدیم با یک میلیون و 200 هزار تومان کاهش، قیمت نیم سکه با 950هزار تومان افزایش ، ربع سکه با 800 هزار تومان کاهش و سکه های گرمی بانک مرکزی نیز با 300 هزار تومان کاهش و هر گرم طلای 18عیار نیز با 13هزار تومان کاهش نسبت به روز گذشته معامله می شود.

علت نوسان دلار در روز های اخیر

خاندوزی در مورد دلایل نوسانات بازار ارز، این گونه بیان کرد: بخش عمده نوساناتی ایجاد شده در بازار ارز به دلیل تحولات نظامی در منطقه است. این تحولات مخصوصا پس از حملات علیه کشور یمن، نااطمینانی هایی را در همه کشورهای منطقه از جمله ایران به وجود آورده است.

همچنین ایشان افزودند که: امیدواریم با بازگشت قطار به مسیر عادی خود در منطقه، شاهد ثبات و آرامش در بازار ارز باشیم.

خاندوزی تصریح کرد: همچنین تعطیلی کشتیرانی چینی‌ها که به دلیل سال نو چینی بود موجب ایجاد تراکم حواله شد
و نهایتا مجموع این عوامل در نوسانات کوتاه مدت بازار ارز موثر بوده است.

خاندوزی با این جمله به سخنان خودر در باره بازار ارز خاطمه داد: امیدواریم با بازگشت آرامش به منطقه، در بازار ارز هم شاهد ثبات باشیم.

وام شهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *