مقالات

داغ ترین و جدید ترین اخبار مهم و موثر در قیمت طلا

lazy

داغ ترین و جدید ترین اخبار مهم و موثر در قیمت طلا

طبق گزارشات قیمت طلا در اولین ساعات تجارت کمی کاهشی شد، همچنین سرمایه گزاران نیز در آستانه انتشار گزارش تورم آمریکا کمی محتاطانه برخورد می کنند و در انتظارند سرنخ های بیشتری در ارتباط با کاهش نرخ بهره فدرال رزرو به دست آورند.

قیمت هر اونس طلا همچنان بالای 2000 دلار باقی مانده است و خط روند کوتاه مدت طلا همچنان افزایشی به نظر می رسد. در صورتی که فدرال رزرو از کاهش نرخ بهره صرف نظر کند ممکن است اونس جهانی کاهش یابد.

طبق نتایج جدید ترین نظر سنجی کیتکو در مورد قیمت طلا، بیش از نیمی از سرمایه گزاران خورد بر این باور هستند که در هفت روز آینده قیمت طلا روندی صعودی دارد و این موضوع در حالیست که بیش از دو سوم تحلیل گران بازار طلا به یک روند صعودی در کوتاه مدت روی آورده اند.

قیمت طلا در شرایطی تثبیت شده که شاخص دلار افزایش یافته و نرخ سود اوراق قرضه 10 ساله خزانه‌داری آمریکا هم بالاتر از 4 درصد قرار دارد.

تاجران منتظر گزارش مربوط به تورم قیمت مصرف‌کننده در آمریکا هستند که قرار است در روز پنجشنبه منتشر شود و انتظار دارند تورم 0.2 به صورت ماهانه و 3.2 درصد به صورت سالانه بالا رفته باشد.

طبق یک گزارش رسمی، مصرف‌کنندگان آمریکایی انتظار کاهش تورم را دارند در حالی که میشل بومن، عضو شورای حکام فدرال رزرو عقیده دارد سیاست‌های پولی بانک مرکزی به اندازه کافی محدود کننده هستند.

پایین آمدن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را کاهش داده و تمایل برای خرید آن را افزایش می‌دهد.

شرکت کنندگان بازار 62 درصد احتمال می‌دهند نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا در ماه مارس کاهش یابد، کاهش تورم در استرالیا هم احتمال توقف روند افزایش نرخ بهره بانک مرکزی این کشور را بالا برده است.

ریکاردو اونجلیستا، تحلیلگر ارشد بازار گفت، همه در مورد کاهش نرخ بهره در ماه مارس خوش‌بین هستند، اما در پایان ماه دسامبر، این امر به نوعی تغییر کرد و نشانه‌هایی از قدرت انعطاف‌پذیری از خود نشان داد.

تعداد فرصت‌های شغلی بیش از انتظار در هفته گذشته، به همراه نتیجه نشست بانک مرکزی آمریکا که بیانگر ابهام در مورد زمان‌بندی کاهش نرخ بود، سبب شد تا انتظار برای شروع کاهش نرخ بهره آمریکا تضعیف شود.

طلای جهانی با دلار همراه نشد

روز چهارشنبه 10 ژانویه قیمت طلا ثابت ماند زیرا سرمایه گذاران از انجام معاملات بزرگ در آستانه انتشار تورم کلیدی ایالات‌متحده که می‌تواند شفافیت بیشتری در مورد زمان شروع کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو ارائه دهد، خو داری کردند.

طبق آخرین گزارشات (وام شهر) بهای هر اونس طلا با ۰.۱ درصد افزایش به ۲۰۳۱ دلار و ۳۰ سنت رسید و هر اونس طلای آمریکا با ۰.۲ درصد افزایش به ۲۰۳۶ دلار و ۹۰ سنت رسید.

قیمت طلای جهانی با وجود افزایش شاخص دلار و بازدهی اوراق ۱۰ ساله خزانه داری ایالات‌متحده در بالای ۴ درصد، ثابت ماند.

معامله گران منتظر گزارش تورم قیمت مصرف‌کننده ایالات‌متحده در روز پنجشنبه هستند که انتظار می‌رود نشان دهد تورم کل در ماه ۰.۲ درصد و به طور سالانه ۳.۲ درصد افزایش یافته است.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره در سطح ۲۲.۹۶ دلار ثابت ماند، در حالی که پلاتین با ۰.۲ درصد افزایش به ۹۳۱ دلار و ۷۵ سنت آمریکا رسید و پالادیوم با ۰.۵ درصد افزایش به ۹۸۳ دلار و ۳۹ سنت رسید.

One thought on “داغ ترین و جدید ترین اخبار مهم و موثر در قیمت طلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *