اخبار

خرید تضمینی گندم به 6 میلیون تن افزایش یافت!

خرید تضمینی گندم

به گزارش اخبار اقتصادی تسنیم: براساس اعلام نظر سخنگوی دولت و وزیر جهاد کشاورزی تاکنون (5 تیرماه 1401)، از کشاورزان گندم کار  3 میلیون و 600 تن خرید تضمینی گندم صورت گرفته است. 

به این صورت که میزان تحویل گندم از سوی کشاورزان در امسال تابستان نسبت به سال گذشته که 2 میلیون و 800 هزار تن بود، حدود 31 درصد رشد داشته است.

در همین راستا گندم های خریداری شده از کشاورزان، به سیلوهای دولتی و محل ذخیره سازی گندم انتقال داده می شود.

برای آگاهی بیشتر مطالعه خبر قیمت طلا و سکه کاهش یافت! پیشنهاد می شود.

افزایش خرید تضمینی گندم در سال 1401

با توجه به رشد چشمگیر خرید تضمینی گندم از کشاورزان و تحویل به موقع آنها، پرداخت به کشاورزان نیز تسریع  یافته است. برای مثال در استان خوزستان که در سال جاری خرید تضمینی گندم بالاتری نسبت به سایر استان ها داشته است، بیش از 95 درصد پول گندم کشاورزان این استان پرداخت شده است.

البته لازم به ذکر است که خرید تضمینی گندم از استان خوزستان تاکنون برابر با یک میلیون و 355 هزار تن رسیده است، بنابراین به طور تقریبی می توان گفت که این میزان برابر با 37 درصد گندم خریداری شده در کل کشور بوده است.

این آمارها نشان از زمین زارعی زیادی در این استان می دهد که به دلیل آب و هوا و زمین حاصلخیز برای کشت گندم بسیار مناسب هستند.

در استان گلستان به غیر از برنج، گندم نیز کاشت می شود و کشاورزان بسیاری به این کار مشغول هستند. این استان به تازگی وارد فرایند خرید تضمینی گندم شده است که با 694 هزار تن خرید دولت از این استان، در رتبه دوم پس از استان خوزستان قرار دارد.

خرید تضمینی گندم در همه استان ها نسبت به تابستان سال 1400، 64 درصد رشد داشته است.

استان فارس نیز با 372 هزار تن برای خرید تضمینی گندم، در رتبه سوم قرار دارد.

در 31 استان دیگر خرید تضمینی گندم با رشد 31 درصدی نسبت به سال گذشته، 3 میلیون و 663 هزار تن بیشتر شده است و به طور کلی 72 درصد از پول کشاورزان به حساب آنها واریز شده است.

در همین راستا خرید تضمینی گندم در سال 1401، حدود 6 میلیون تن برآورد شده است. بنابراین در مقایسه با سال گذشته که 4 میلیون و 521 هزار تن بوده، حدود 1.5 میلیون تن افزایش چشمگیری داشته است.

همان طور که بیان شد، بر اساس آخرین گزارش ها، پیش بینی می شود که میزان گندم خریداری شده توسط دولت در سال جاری تا حدود 6 میلیون خرید تضمینی گندم صورت گیرد. این میزان در مقایسه با سال گذشته رشد بالایی خواهد داشت.

البته باید خاطر نشان کرد که قسمتی از گندم زارعی به صورت تضمینی و توسط دولت خریداری نخواهد شد، درواقع میزان گندم تولید شده در کشور بیش از 6 میلیون تن است که به صورت آزاد توسط بخش خصوصی در بازار عرضه می شود و بدون سوبسید (یارانه) در اختیار عموم مردم قرار می گیرد.

منبع خبر: www.tasnimnews.com 

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله وام خرید خودرو پیشنهاد می شود.

کشاورز گندم

وام شهر، راهی برای رسیدن شما به آرزوهایتان

با گرفتن وام آسان از وام شهر به هر آرزویی که تا به الان داشتید خواهید رسید و دیگر لازم نیست برای رسیدن به خواسته هایتان شرایط سخت وام دهی بانک ها را تحمل کنید. 

با در نظر گرفتن میزان وام مورد نیازتان می توانید بر روی سیم کارت، خودرو، طلا و ملک، بدون نیاز به ضامن و شرایط سخت بانکی در کمترین زمان ممکن دریافت کنید. 

همچنین دیگر نیاز نیست درگیر پیدا کردن ضامن مناسب برای بانک را داشته باشید؛ ضامن شما تمام مواردی است که به عنوان سند تا زمان تسویه وام، نزد موسسه باقی می ماند. 

وام شهر برترین مرکز ارائه وام فوری با بیش از 20 سال سابقه درخشان با کمترین میزان سود و پرداخت وام در کمترین زمان ممکن به شما مشتریان عزیز به صورت رسمی و با ثبت در دفترخانه اسناد رسمی است.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *