اخبار

فروش خودرو بدون قرعه کشی شروع شد!

فروش خودرو

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد: وزارت صمت بیان داشت که خودروسازان یکسری از خودروهای خود را  بدون قرعه‌کشی به فروش می‌رسانند. در همین راستا سایپا  و ایران خودرو طرح فروش خودرو بدون قرعه‌کشی را شروع کرده‌اند.

در این طرح این نکته قابل توجه است که با وجود زیان و بدهی بالا و کیفیت پایین محصولات، خودروسازان همچنان به طرح‌های فروش خودروهای خود ادامه می‌دهند.

همان طور که بیان شد دو خودروساز ایرانی می خواهند برخی محصولات را با طرحی به نام فروش خودرو بدون قرعه‌کشی عرضه کنند.در اینجا این سوال مطرح می شود که کدام خودروها مشمول این طرح‌ها هستند و این خودروها چقدر با بازار اختلاف قیمت خواهند داشت؟

در این راستا سخنگوی وزارت صمت از برگزاری طرح فروش بدون قرعه‌کشی خبر داده و بیان کرده است: «طرح فروش خودرو بدون قرعه کشی، در نخستین دوره سامانه یکپارچه تخصیص خودرو، متقاضیانی کمتر از ظرفیت اعلام شده، داشته است. بنابراین برای فروش آنها نیازی به برگزاری قرعه کشی وجود نخواهند داشت.»

در ادامه این مقام مسئول اظهار داشتند که ایران خودرو، سایپا و دیگر خودروسازان در این طرح حضور خواهند داشت.

لازم به ذکر است ثبت‌نام در طرح فروش خودرو بدون قرعه کشی تا زمان تکمیل ظرفیت در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو ادامه خواهد داشت.

ایران خودرو نیز بخشنامه ثبت‌نام در طرح فروش بدون قرعه‌کشی  را در سایت خود در دسترس عموم گذاشته است. این طرح فروش خودرو بدون قرعه کشی، از روز دوشنبه ۶ تیر، در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو شروع شده است و تا زمانی که ظرفیت آنها کامل نشود، ادامه خواهد داشت.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله وام خرید خودرو پیشنهاد می شود.

خرید ماشین

طرح فروش خودرو بدون قرعه‌کشی

سوال مهمی که برای همه افراد پیش می آید این است که قیمت خودروهای بدون قرعه کشی با قیمت آنها در بازار خودرو چه تفاوتی دارد، آیا شرکت در این طرح سودی برای خریدار خواهد داشت یا تفاوتی ندارد؟

در پاسخ به این سوال می توان بیان کرد که با نگاهی به تفاوت زیاد بین قیمت خودرو در این طرح و قیمت آنها در بازار خودرو، می‌توان برآورد کرد که اگر مشمول تورم و نوسانات بازار خودرو نشود، در زمان تحویل خودروها، خریدار سودی بالای خواهند برد.

برای آگاهی بیشتر مطالعه خبر قیمت طلا و سکه کاهش یافت! پیشنهاد می شود.

اسامی خودروهای بدون قرعه کشی

تارا دنده ای

تارا دنده ای، یکی از خودروهایی است که در فهرست خودروهای طرح بدون قرعه کشی وجود دارد. برای شرکت در این طرح برای خرید تار دنده ای باید 118 میلیون به صورت پرداخت واریز کرد.

قیمت کارخانه‌ای تارا دنده ای ۲۹۳ میلیون و ۷۰۸ هزار تومان است و قیمت آن در بازار خودرو ۴۶۶ میلیون تومان قیمت دارد.

تارا اتومات

تارا اتومات، یکی دیگر از خودروهایی است که در فهرست خودروهای طرح بدون قرعه کشی وجود دارد. برای شرکت در این طرح برای خرید تار اتومات باید 166 میلیون به صورت پیش پرداخت واریز کرد.

قیمت کارخانه‌ای تارا اتومات ۴۱۵ میلیون و ۶۷۳ هزار تومان است و قیمت آن در بازار خودرو ۵۹۰ میلیون تومان قیمت دارد.

دناپلاس توربو شارژ اتومات

دناپلاس توربو شارژ اتومات، یکی دیگر از خودروهایی است که در فهرست خودروهای طرح بدون قرعه کشی وجود دارد. برای شرکت در این طرح برای خرید دناپلاس توربو شارژ اتوماتیک باید به صورت علی الحساب ۱۴۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان واریز کرد.

قیمت کارخانه‌ای دناپلاس توربو شارژ اتومات، ۳۹۸ میلیون و ۲۲۹ هزار تومان است و قیمت آن در بازار خودرو ۵۰۹ میلیون تومان قیمت دارد.

دناپلاس توربو شارژ دنده ای

دناپلاس توربو شارژ دنده ای، یکی دیگر از خودروهایی است که در فهرست خودروهای طرح بدون قرعه کشی وجود دارد. برای شرکت در این طرح برای خرید دناپلاس توربو شارژ دنده ای باید به صورت علی الحساب ۱۵۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان واریز کرد.

قیمت کارخانه‌ای دناپلاس توربو شارژ دنده ای، ۳۶۰ میلیون و ۴۸۳ هزار تومان است و قیمت آن در بازار خودرو ۴۸۹ میلیون تومان قیمت دارد.

با توجه به مقایسه قیمت کارخانه ای و قیمت خودروها در بازار خودرو، می توان نتیجه گرفت که برای متقاضیان خرید خودرو، ثبت نام خودرو بدون قرعه کشی، صرفه اقتصادی بالاتری خواهد داشت.

اسامی و قیمت دقیق خودروهای موجود در طرح فروش خودرو بدون قرعه کشی در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو قابل مشاهده است.

منبع خبر: www.tejaratnews.com

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله وام روی سند ملک پیشنهاد می شود.

خرید خودرو

وام شهر، راهی برای رسیدن شما به آرزوهایتان

با گرفتن وام آسان از وام شهر به هر آرزویی که تا به الان داشتید خواهید رسید و دیگر لازم نیست برای رسیدن به خواسته هایتان شرایط سخت وام دهی بانک ها را تحمل کنید. 

با در نظر گرفتن میزان وام مورد نیازتان می توانید بر روی سیم کارت، خودرو، طلا و ملک، بدون نیاز به ضامن و شرایط سخت بانکی در کمترین زمان ممکن دریافت کنید. 

همچنین دیگر نیاز نیست درگیر پیدا کردن ضامن مناسب برای بانک را داشته باشید؛ ضامن شما تمام مواردی است که به عنوان سند تا زمان تسویه وام، نزد موسسه باقی می ماند. 

وام شهر برترین مرکز ارائه وام فوری با بیش از 20 سال سابقه درخشان با کمترین میزان سود و پرداخت وام در کمترین زمان ممکن به شما مشتریان عزیز به صورت رسمی و با ثبت در دفترخانه اسناد رسمی است.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *