مقالات

جدید ترین اخبار در باره قانون مالیات طلا و قیمت سکه

مزایای دریافت وام روی طلا

طلا چگونه در مرکز مبادله عرضه خواهد شد؟

علی سعیدی مدیر عامل مرکز مبادله ایران در نشست تخصصی بازار سازی و مداخلات مؤثر ارزی در بازار ارز ایران این گونه گفت: قیمت عرضه طلا در مرکز مبادله بر اسا عرضه و تقاضا تعیین می شود و جایی برای نگرانی در براه این موضوع وجود ندارد. علاوه بر آن سعیدی افزود که: رای از بین رفتن فضایی که طلا چندین بار به کشور وارد شود و دوباره از کشور خارج شود این کار انجام شده است. طبق گفته های علی سعیدی خریدارانی که در اولویت طلا هستند رسته تولیدکننده در صنف طلا و جواهر است. در شهر تهران حدود ۱۲۰۰ و در شهرستان‌ها چندین هزار تولیدکننده طلا و جواهر وجود دارد که نیاز آن‌ها می‌تواند از این طریق تأمین شود.

شرایط جدید پرداخت مالیات روی خرید طلا اعلام شد

نادر بذرافشان در یک برنامه تلویزیونی اظهار داشت: تا ۱۴۰۰ از کل اصل طلا، اجرت و سود، ارزش افزوده می‌خورد که خیلی هزینه سنگینی برای مردم می‌شد، اما الان بعد از ۱۲ سال تصویب شد که از ۱۴۰۰ به بعد دیگر روی اصل طلا نباید مالیات بدهند همچنین در صورت بروز تخلف می توانند پیگیر انجام دهند. همچنین طبق گفته های ایشان فقط از اجرت ساخت و درصد سود فروشنده ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده می‌گیرند.

شایعه‌ای که بازار سکه را داغ کرد / ۲ احتمال درباره عقب‌نشینی سکه / پیش‌بینی قیمت سکه امروز ۲۱ دی

قیمت سکه امامی در معاملات نقدی روز گذشته صعودی شد. البته با توجه به اینکه بازار سکه اشباع خرید است گفته می شود که قیمت ها هر لحظه امکان ریزش دارند.

طبق گزارش های جمع آوری شده تحلیل گران فنی معتقد هستند که افزایش قیمت بازار سکه دارای سه دلیل  اصلی هستند که تاثیر بساری بر بازار داشته اند.

شایعه‌ای که بازار سکه را داغ کرد

ابتدا باید بگوییم که قیمت طلای جهانی دیروز رشد کرد و تا مرز ۲۰۳۷ دلار بالا رفتطبق عقیده و گفته تحلیل‌گران فنی، دلیل دوم آن است که بازار ارز تهران شاهد بازگشت هیجانات ارزی بود به نحوی که ادعای برخی معامله‌گران  از ورود دلار به کانال ۵۲ هزار تومان حکایت داشت. اما سومین دلیل هم شیوع یک شایعه مبنی بر این که این فلز گران بها در بازار کم شده است بود که موجب افزایش قیمت آن شد.

به همین دلیل بازار سکه در روز گذشته دارای روند صعودی بود و قیمت سکه امامی بنا بر اعلام سایت اتحادیه طلا و جواهر تا مرز ۳۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بالا رفت اما در ادامه معاملات، با اصلاح شدن نرخ طلای جهانی سرعت روند صعودی کاهش یافت و در نهایت قیمت هر قطعه سکه امامی با ۳۱ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان بسته شد.

با تمامی این موارد 2 نکته در بازار سکه نیاز به بررسی دارد؛ ابتدا اینکه با افزایش قیمت ها حباب سکه امامی برای مقطعی کوتاه وارد کانال ۷ میلیون تومان شد اما در ادامه به کانال ۶ میلیون تومان برگشت و بر روی ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان قرار گرفت. دوم اینکه شکاف قیمت سکه کاغذی و نقدی پس از ۴ ماه کمتر شد و به حول و حوش ۱۰۰ هزار تومان تا ۲۰۰ هزار تومان رسید.

علاوه بر آن معاملات پشت خطی چهارشنبه شب قیمت سکه در حدود ۳۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله شد.  قیمت طلای جهانی هم  در حدود ۲۰۲۹  دلار به فروش رسید. برخی از سکه‌بازان با اشاره به اصلاح شدن قیمت طلا و دلار در چهارشنبه شب پیش بینی می کنند که قیمت سکه امامی در بازار امروز پنجشنبه ۲۱ دی ماه تا حدودی اصلاح شود. از طرف دیگر با توجه به این موضوع که بازار سکه از خرید اشباع شده است ممکن است هر لحظه قیمت ها دچار ریزش شوند.

به  گزارش وام شهر : با این حال برخی هم معتقدند که قیمت ها به مسیر صعودی خود ادامه خواهد داد.سکه در حال حاضر مرز ۳۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را پیش روی خود دارد که در معاملات نقدی دیروز نتوانست بالای آن تثبیت دهد. از طرف دیگر اگر سکه از سمت طلا و دلار سیگنال نزول دریافت کند احتمال عقب نشینی قیمتی آن تا پله دوم کانال ۳۱ میلیون تومان وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *