مقالات

قیمت طلا به حالت آماده باش درآمد

lazy

قیمت طلا به حالت آماده باش درآمد

آغاز جنگ هوایی در خاور میانه و نرخ شاخص تورم آمریکا موجب رویداد هایی در بازار طلا شده است و نوسانات و هیجاناتی در بازار ایجاد کرده که تحلیل گران و سرمایه گذاران مجبور به تحلیل و تفکر در باره روند بازار شده اند. طبق تحلیل تحلیل گران و سرمایه گذاران بازار طلا در مورد هیجانات و نوسانات بازار و همچنین رویداد های جهانی بازار طلا در حال حاظر به حالت آماده باش درآمده است.

آمریکا و انگلیس حمله‌های هوایی علیه مواضع نظامی یمن به راه انداخته‌اند که قیمت نفت را بالا برده و تقضا برای طلا را به عنوان یک سرمایه گذاری امن را افزایش داده است. سرمایه‌گذاران در حال حاضر منتظر اطلاعات مربوط به قیمت تولیدکننده در آمریکا هستند که قرار است امروز منتشر شود.

فلز زرد در روز جمعه به دنبال کاهش ارزش دلار و گسترش درگیری‌ها در خاورمیانه کمی افزایش یافت. بالا گرفتن تنش‌ها در این منطقه موجب افزایش تقاضا برای طلا به عنوان یک پشتوانه ایمن شد. اما از طرف دیگر، کاهش امید تاجران به پایین آمدن زودهنگام نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا باعث دومین کاهش هفتگی قیمت این فلز گرانبها شده است.

قیمت هر اونس طلا امروز در لحظه تنظیم این گزارش با نوسان 2 دلاری نسبت به روز گذشته به 2033 دلار رسید.

شاخص دلار 0.1 درصد کاهش یافته و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان‌تر کرده است.

اطلاعات اقتصادی آمریکا نشان می‌دهد قیمت مصرف کننده در این کشور بیش از حد انتظار در ماه دسامبر افزایش یافته، اما شاخص تورم سالیانه بدون در نظر گرفتن مواد غذایی و انرژی تا 3.9 درصد پایین آمده است.

بنابراین برخی مقامات فدرال رزرو آمریکا از جمله رئیس فدرال رزرو شیکاگو عقیده دارند این پیشرفت برای آغاز روند کاهش نرخ بهره کافی نیست و نمی‌توان ماه مارس را زمان مناسبی برای آغاز این فرایند اعلام کرد. اقتصاددانانی که در نظرسنجی رویترز شرکت کردند تورم سالانه را در ماه دسامبر ۳.۲ درصد ارزیابی کردند اما فکر می‌کنند تورم اصلی احتمالاً به ۳.۸ درصد کاهش یافته که پایین‌ترین میزان از اواسط سال ۲۰۲۱ است.

انتظار می‌رود فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را در اجلاس 30 و 31 ماه ژانویه ثابت نگه دارد. بازارهای مالی 71 درصد احتمال می‌دهند کاهش نرخ بهره از ماه مارس آغاز شود. تاجران پیش‌بینی می‌کنند نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا در سال جاری میلادی 150 واحد کاهش یابد.

سرمایه‌گذاران در حال حاضر منتظر اطلاعات مربوط به قیمت تولیدکننده در آمریکا هستند که قرار است امروز منتشر شود. قیمت نقره امروز با 1.61 درصد افزایش به 23 دلار و 7 سنت رسید و پلاتین با یک افزایش 0.42 درصدی 922 دلار و 99 سنت معامله می‌شود.

HSBC BANK  این بانک در نشته ای این گونه ذکر کرده است: قیمت طلا همچنان بالای 2 هزار دلار در اضای هر اونس باقی مانه است. خط روند کوتاه مدت طلا نیز صعودی به نظر می رسد. در صورت صرف ‌نظر فدرال رزرو از کاهش نرخ بهره، ممکن است قیمت اونس جهانی کاهش یابد.

خبر روز وام شهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *