مقالات

مهم ترین و داغ ترین اخبار طلا و دلار

lazy

داغ ترین و مهم ترین اخبار درباره بازار ارز و طلا ارز و طلا

در این مقاله قصد بررسی و ارائه داغ ترین اخبار طلا و ارز را چه در بازار ایران و چه در بازار جهانی داریم که با مطالعه این مطالب میوانید سرمایه گزاری و داد و ستد خود را با دیدی باز تری انجام دهید تا از بروز ضرر در معاملات خود جلوگیری نمایید، جهت اطلاع از این مطالب در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

مهم ترین اخبار درباره طلا و سکه امامی و بازار آن ها:

به گزارش اقتصادنیوز، قیمت سکه امامی در معاملات نقدی روز سه شنبه به واسطه افزایش شارپی قیمت اونس طلا تا سطح ۲۰۷۸ دلار یکه تازی کرد و نه تنها از خاکریز ۳۰ میلیون تومان عبور کرد بلکه به محدوده ۳۰ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان رسید. با این حال در معاملات پشت خطی سه شنبه شب ورق برگشت و از سرعت صعودی قیمت سکه امامی کاسته شد.

در همین زمینه نرخ طلا شب گذشته ریزش کرد و تا ۲۰۵۸ دلار پایین‌ آمد و بامداد امروز قیمت اونس طلا با ۲۰۶۴ دلار به فروش رسید که در مقایسه با صبح دیروز ۱۴ دلار عقب نشینی کرده بود.

بررسی ها نشان می دهد همزمان با کاهش قیمت طلا، خریداران سکه امامی هم در معاملات پشت خطی سه شنبه شباز بازار خارج شدند و فلز گران بهای داخلی  کانال ۳۰ میلیون تومان را از دست داد. آنطور که برخی از معامله گران شب گذشته مدعی بودند قیمت سکه امامی با ۲۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بسته شد که نسبت به عصر سه شنبه ۲۵۰ هزار تومان ارزان شده بود.

برخی از سکه بازان شب گذشته پیش بینی کردند که قیمت سکه امامی در بازار امروز چهارشنبه ۱۳ دی ماه احتمالا نزولی خواهد شد.تکنیکالیست ها می گویند سکه امامی به سقف کانال نزولی خود قرار دارد و مقاومت ۲۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان مقاومت سقف کانال است.از سوی دیگر محدوده ۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان نیز نزدیک‌ترین حمایت سکه امامی است که با حمایت خط تنکانسن وجه همانندی دارد.

مهم ترین اخبار درباره دلار و بازار آن:

به گزارش اقتصادنیوز ، بازار ارز تهران این روز ها به ساحل آرامشی برای دلار آمریکا تبدیل شده و اسکناس آمریکایی در آن به استراحت می پردازد.آنطور که شواهد نشان می دهد بازار امروز سه شنبه ۱۲ دی ماه مانند روز های گذشته شاهد نوسان  دلار در نیمه اول کانال ۵۰ هزار تومان بود. نرخ دلار امروز در تهران در حول و حوش ۵۰ هزار و ۲۰۰ تومان تا ۵۰ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش رسید.

به عبارت دیگر، بازار ساز با سیاست های ارزی وافزایش ذخایر ارزی کشور  توانسته  بیش از یک ماه قیمت دلار  را در سنگر ۵۰ هزار تومان حفظ کند و جناح افزایشی و کاهشی بر سر این مرز به توافق رسیده اند.از سوی دیگر عده ای از معامله گران دلیل اصلی کم رونق شدن روند معاملات دلار را ناشی از نبود سیگنال ها و اخبار منفی قوی می دانند.

در کنار تهران،  بازارهای همسایه هم جانی برای صعود ندارند و همین امر موجب شده  روند حرکتی دلار در تهران شل شود. قیمت دلار در هرات که روز گذشته با ۴۹ هزار و ۹۵۰ تومان بسته شده بود امروز با ۵۰ هزار و ۱۲۰ تومان بازگشایی شد و در نیمه دوم روز برروی ۴۹ هزار و ۹۰۰ تومان قرار گرفت. از سوی دیگر، نرخ حواله درهم در بازار امروز مرز مهم ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان را از دست داد و اندکی پایین تر از این محدوده یعنی ۱۳ هزار و ۷۹۰ تومان قرار گرفت.

در بازار امروز خبر ممنوعیت خرید و فروش ارز در بازار آزاد عراق دوباره  داغ شده بود. روز گذشته جهانبخش سنجابی دبیرکل اتاق بازرگانی ایران و عراق در این باره گفته بود  عراق ۵ کشور را به‌عنوان مقصد نقل و انتقال پول ممنوع کرده که ایران نیز یکی این کشورها است.

طبق اظهارات  دبیرکل اتاق بازرگانی ایران و عراق صرافی‌ها یا شبکه بانکی عراق اگر به این ۵ کشور پول انتقال دهند، دیگر ارز به آنها اختصاص داده نمی‌شود و در نتیجه صرافی‌ها و شعب بانکی برای انتقال پول به ایران باید آن را از بازار آزاد تهیه کنند که اختلاف نرخ آنها حدود ۲۰ درصد است.

بر این اساس هزینه واردات برای واردکنندگان عراقی ۲۰ درصد بیشتر خواهد بود و صادرکنندگان ایرانی نیز با فروش کالای خود به دینار، ۲۰ درصد از ارزش محموله صادراتی آنها کاسته می‌شود که تهدیدی پیشِ‌روی تجارت دو کشور است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *