مقالات, پرداخت وام روی خودرو

وام خرید خودرو

وام خرید خودرو - وام شهر

در سالهای اخیر و با افزایش ناگهانی و زیاد قیمت خودرو بسیاری از افراد به فکر دریافت وام روی خودرو افتاده اند. وام هایی که با توجه به قیمت بالای ماشین اقساط و مبالغ شان هم افزایش یافته است.

همچنین شرایط دسترسی به انواع وام خودرو کمی سخت شده است. اگر تمایل دارید که یک خودرو تولید داخل خریداری کنید می توانید تحت شرایط مشخص از انواع وام خودرو استفاده کنید.

در این مقاله سعی داریم شما را با انواع وام خودرو، شرایط دریافت وام، مدارک و … آشنا کنیم. وام شهر جهت اعطاء وامهای خودرو و سایر وامها آماده ارائه خدمات به مشتریان محترم می باشد.

وام خرید خودرو چیست؟

وام روی سند خودرو از انواع رایج وام ها است که در بانکها و موسسات دولتی و خصوصی به متقاضیان خرید خودروی ایرانی داده می شود.

این وام برای حمایت از افرادی است که مایل به خرید خودروی داخلی هستند ولی اگر فرد متقاضی خرید خودروی خارجی و وارداتی باشد این وام به او تعلق میگیرد و شامل خودروهای صفر و کارکرده می باشد.

وام خودرو را افراد با مشاغل دولتی، آزاد و غیر دولتی می توانند بگیرند. برخی از شرکتهای خودروسازی وقتی که مشتریانشان کاهش می یابند ترفندهای زیادی را برای جذب مشتری بیشتر در نظر می گیرند که یکی از آنها ارائه وام خرید خودرو ایرانی به مشتریان می باشد.

شرایط وام خرید خودرو چیست؟

شرایط وام گرفتن برای خرید خودرو در بانکها و موسسات متفاوت است ولی بعضی شرایط در همه بانکها و موسسات یکسان است که شامل موارد زیر است:

 • گیرنده وام نباید در بانک های کل کشور چک برگشتی یا تسهیلات معوقه داشته باشد.
 • سن متقاضی نباید از 18 سال تمام کمتر باشد.
 • مقدار حقوق دریافتی متقاضی وام و ضامن باید به میزانی باشد که فرد در هر شرایطی بتواند اقساط وام را بپردازد.
 • ضامن باید معتبر باشد و چک کارمندی و نامه کسر از حقوق داشته باشد.
 • ضامن یا ضامنین می توانند مشتری تایید شده بانک وام دهنده هم باشند.
وام خرید خودرو- دریافت وام

متقاضی وام خودرو باید خودرو تحویل گرفته شده را به نفع بانک بیمه بدنه نماید. متقاضی وام پس از گذر از مراحل احراز هویت و صلاحیت برای دریافت وام از طرف بانک یک حواله وام روی سند خودرو در وجه و نام گروه خودرو ساز دریافت می دارد و هیچ وجه نقدی از سوی بانک به حساب متقاضی وام واریز نمی شود تا این مبلغ صرفا صرف خرید خودرو شده و در مصارف دیگر مورد استفاده قرار نگیرد.

اقساط وام خودرو چگونه محاسبه می شود؟

برای دریافت وام روی خودرو باید متقاضی دریافت وام حساب قرض الحسنه در بانک داشته باشد و اگر بخواهد در اولویت دریافت وام قرار بگیرد باید مدتی از زمان افتتاح حساب قرض الحسنه گذشته باشد و این مدت بین 3 تا 6 ماه و گاها یک سال است.

انواع وام خرید خودرو

وام بانکی خرید خودرو:

جهت دریافت این وام می توان به بانکهای دولتی و خصوصی مراجعه کرد. برای گرفتن وام بانکی خرید خودرو نیاز به یک یا دو ضامن رسمی و مورد تایید بانک است ولی سند خودرو در رهن بانک نمی رود.

وام خودروی فوری:

بعضی افراد به دلیل نداشتن پول و سپرده کافی شرایط قید شده جهت وام خودرو را ندارند و عده ای هم هستند که سپرده گذاری کرده اند و معدل حساب آنها به مقداری رسیده که می توانند به راحتی وام خودرو بگیرند.

ولی در حال حاضر تصمیم به خرید خودرو از طریق وام ندارند که در اینصورت بحث فروش وام از سوی بانک مطرح می شود و این روش جزء سریعترین روشهایی است که متقاضی می تواند وام فوری جهت خرید خودروی ایرانی بگیرد که شرایط آن به این صورت است:

 • متقاضی باید ضامنهای معتبر را به بانک معرفی کند.
 • سپرده گذار بعد از دریافت وام آن را به فردی که تمایل به خرید وام از او دارد ارائه می دهد.
 • نوشتن قرارداد محضری الزامیست که به امضاء طرفین هم رسیده باشد. بعضی از بانکها به متقاضیان با شرایط خاص وام می دهند ولی جهت دریافت این وام باید سند، ضامن معتبر و سپرده داشته باشد.

وام خرید خودروی ایرانی از شرکتهای لیزینگ:

دریافت وام از این شرکتها با دریافت وام از بانکها متفاوت است. اگر از شرکتهای لیزینگ وام بگیرید سند خودرو که خریداری کرده اید تا پایان یافتن اقساط در رهن شرکت فروشنده باقی می ماند و فرد اجازه فروش وسیله نقلیه را تا اتمام اقساط ندارد.

شرکتهای لیزینگ باید دارای مجوز رسمی باشند و فعالیت مالی آنها باید مورد تایید بانک مرکزی قرار بگیرد و همه لیزینگ ها هم مورد اعتماد نیستند.

وام خرید خودرو- ضامن

از چه بانکهایی می توان وام خرید خودروی ایرانی گرفت؟

 • بانک ملت (با نرخ سود 18 درصد)
 • بانک ملی (با نرخ سود 18 درصد)
 • بانک سامان (با نرخ سود 18 درصد)
 • بعضی از شعب بانک آینده، انصار، ایران زمین، حکمت ایرانیان، قوامین و دی (با نرخ سود بین 18 تا 22 درصد)

مزایای گرفتن وام خودرو

 • امکان بازپرداخت وام بصورت ماهیانه و اقساطی
 • امکان بازپرداخت وام خودرو بصورت 36 ماهه
 • امکان گرفتن وام تا سقف 100 میلیون تومان
 • امکان دریافت وام فوری خودرو بدون سپرده گذاری

مدارک لازم جهت دریافت وام خودرو

 1. اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه متقاضی و صفحه اول از شناسنامه ضامن یا ضامنین
 2. یک قطعه عکس متقاضی وام
 3. گواهی اشتغال به کار متقاضی و ضامن
 4. اصل و کپی کارت ملی متقاضی و ضامن
 5. پیش فاکتور خرید خودرو
 6. سه عدد تمبر مالیاتی
 7. یک برگ از قبضهای آب، برق، گاز و تلفن
 8. مدارک خودرو شامل اصل و کپی اسناد مالکیت، کارت و بیمه نامه خودرو به امضای نمایندگی فروش خودرو

در آخر اینکه اگر قصد گرفتن وام خودرو از بانکها یا موسسات دولتی یا غیردولتی را دارید یا می خواهید از شرکتهای لیزینگی اقدام به خرید خودرو کنید به خوبی تحقیق و مطالعه کنید تا بهترین بانک یا شرکت لیزینگی را که با شرایط شما سازگارتر است انتخاب کنید.

وام شهر برترین مرکز ارائه وام فوری با بیش از 20 سال سابقه درخشان با کمترین میزان سود و پرداخت وام در کمترین زمان ممکن به شما مشتریان عزیز به صورت رسمی می باشد.

 

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *