در سالهای اخیر گرفتن وام به یکی از راهکارهای مردم برای کنارآمدن با وضع اقتصادی و تورم موجود تبدیل شده است اما دریافت وام و تسهیلات بانکی هم دردسرهای خودش را دارد. شاید برخی افراد قادر به تامین مدارک لازم، ضامن کارمند رسمی با نامه کسر از حقوق و چک کارمندی نباشند. به همین دلیل تمایل مردم برای گرفتن وام ملک بیشتر شده است. در این مقاله سعی شده است اطلاعات مفیدی در زمینه دریافت وام ملک به شما عزیزان داده شود. پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

وام روی سند ملک

وام روی سند ملک یکی از وام های فوری است که در شرایط خاص و در کوتاهترین زمان ممکن و ظرف 2 تا 4 روز کاری آن را پرداخت می کنند. این وام فوری و بدون ضامن بوده و مشکل و زحمتی در تهیه آن وجود ندارد. در این نوع وام سند ملکی بعنوان ضمانت در دست بانک یا موسسه وام دهنده باقی می ماند تا اقساط وام بطور کامل پرداخت شود.

وام روی سند ملک چیست؟

شرایط و نکات گرفتن وام روی سند ملک

سند ملکی مورد نظر بایستی شش دانگ بوده و ارزش و معتبر داشته باشد و هیچگونه مشکل احتمالی نداشته باشد. سند ملک باید بطور رسمی در دفاتر منتخب به ثبت رسیده باشد و در غیر اینصورت ارزشی برای بانک یا موسسه وام دهنده ندارد.

1- فرد متقاضی دریافت وام ملک با سند ملکی باید سابقه ای درخشان داشته باشد و چک برگشتی در سوابق او مشاهده نشود.

2- فرد متقاضی وام روی سند ملک باید وام پرداخت نشده ای از قبل نداشته باشد حتی در بانکهای دیگر زیرا این موضوع مورد استعلام قرار می گیرد.

3- هزینه های انتقال سند و کارشناس و … به عهده شخص وام گیرنده است.

4- مبلغ سود بانکها و موسسات مختلف متفاوت است ولی در اکثر بانکها 18 درصد می باشد.

مقاله پیشنهادی: وام سیم کارت 

شرایط و نکات گرفتن وام روی سند ملک

سود بازپرداخت وام روی سند ملک چقدر است؟

در صورت اخذ وام روی سند ملک از وام شهر میزان سود بازپرداخت اگر به صورت اقساط باشد ماهیانه 3 درصد است و اگر به صورت مضاربه باشد ماهیانه 6% می باشد که می توانید نحوه ی بازپرداخت را خودتان مشخص کنید.

سود بازپرداخت وام روی سند ملک چقدر است؟

وام روی سند ملکی را از کدام بانکها می توان گرفت؟

تعدادی از بانکها و موسسات خصوصی معتبر اقدام به انجام این کار نموده اند و شرایط دریافت وام با سند ملکی در میان بانکها یکسان نیست و هر کدام قوانین و مقررات مخصوص به خود را دارند که شخص وام گیرنده ملزم به رعایت تمام آنها می باشد. از جمله بانکهایی که بصورت فوری وام ملک را ارائه می کنند عبارتند از : بانک ملت، بانک تجارت، بانک پارسیان، بانک ملی، بانک صادرات، بانک قوامین، بانک انصار ، بانک دی و برخی موسسات نظیر وام شهر که با 20 سال سابقه درخشان در ارائه وام فوری با کمترین میزان سود و پرداخت وام در کمترین زمان آماده ارائه خدمات به شما مشتریان عزیز می باشد.

وام روی سند ملکی را از کدام بانکها می توان گرفت؟

شرایط بانک ها برای دریافت وام روی ملک

1- بانک ملی:

شرایط وام فوری بانک ملی برای خرید کالا وجود دارد که برای وام فوری خرید کالا با ضامن رسمی و یا سند ملک را می توانید به عنوان ضمانت در بانک بگذارید. شرایط وام فوری بانک ملی روی سند ملک تا سقف 50 میلیون تومان است و مخصوص خرید کالا است و باید هنگام وام گرفتن فاکتور خرید کالا را ارائه کنید.

2- بانک ملت:

شرایط تسهیلات فوری روی سند ملک بانک ملت به مالک سند خانه و یا بستگان درجه یک فرد مالک تا سقف 200 میلیون تومان با بازپرداخت 5 ساله تعلق می گیرد. فرد متقاضی وام گیرنده در اقساط ماهانه که سودش 18 درصد است وامش را در طی 5 سال تسویه می کند.

3- بانک صادرات:

شرایط وام فوری بانک صادرات، فرد متقاضی وام گیرنده می تواند تا سقف 50 میلیون تومان با سود 18 درصد و حداکثر بازپرداخت سه ساله با دو ضامن رسمی یا گذاشتن سند در رهن بانک وام خود را دریافت نماید.

4- بانک رسالت:

از ساده ترین راههای دریافت وام روی سند ملک در بانک رسالت است. فقط کافیست وارد سایت بانک رسالت شده و تقاضای دریافت وام را ثبت کنید. پس از موافقت بانک فرد می تواند یک وام 60 میلیونی با بازپرداخت 5 ساله دریافت کند. ضمانت این نوع وام هم سند ملکی است و نیاز به وثیقه دیگری نیست.

پیشنهاد می کنیم مقاله وام خودرو را مطالعه کنید.

شرایط برخی از بانکها را به اختصار بیان می کنیم

شرایط دریافت وام مسکن با سند ملک

یکی از پرچالش ترین و مهمترین دغدغه هر زوج تهیه مسکن برای شروع زندگی است. یکی از پرطرفدارترین تسهیلات، وام مسکن است که بانکها ارائه می کنند. یکی از اصلی ترین شرایط دریافت وام معرفی ضامن معتبر است اما بسیاری از افراد از پیدا کردن ضامن معتبر کارمند رسمی با گواهی کسر از حقوق عاجز هستند پس شاید اصلا موفق به دریافت وام و خرید خانه مورد نظر خود نشوند. برای دریافت وام مسکن می توانید به جای ضامن کارمند می توانید سند خانه یکی از اقوام درجه یک خود را در رهن بانک به عنوان ضمانت تا آخرین قسط بگذارید و بعد از پرداخت آخرین تسهیلات می توانید سند خود را از بانک دریافت کنید.

پس اگر اقوام درجه اول فرد ملک خود را با یک مبایعه نامه در مشاور املاک معامله کرده است و ملک موردنظر هنوز دارای سند رسمی ثبت شده در دفاتر اسناد رسمی نمی باشد مشکل ضمانت وام فرد را نمی تواند رفع کند. این مبایعه نامه های املاک مورد قبول هیچ بانکی برای این گونه وامها نیست.

پس اگر متقاضی دریافت وام مسکن هستید قبل از صدور سند رسمی ملکی که قرار است ضامن خرید مسکن شما باشد کارهای سپرده گذاری و افتتاح حساب را انجام دهید تا به محض اینکه سند آماده شد بتوان بدون اتلاف وقت برای دریافت وام روی سند ملک اقدام کرد.

شرایط دریافت وام مسکن با سند ملک

سوالات متداول وام ملک

1- شرایط دریافت وام روی سند ملک

1- فرد متقاضی وام گیرنده باید حداقل 18 سال با درآمد مکفی داشته باشد.
2- فرد متقاضی وام گیرنده تا به حال از تسهیلات بانک مسکن و یا سایر بانکها در جهت خرید ساخت واحد مسکونی و یا تعمیرات واحد مسکونی استفاده نکرده باشد.
3- فرد متقاضی وام گیرنده برای تهیه مسکن نباید از امکانات و خدمات دولتی از جمله: تسهیلات رایانه ایی، زمین و مسکن استفاده کرده باشد.

2- وام روی سند ملک به چه صورت است؟

وام خرید زمین زمانی توسط بانک ها ارائه می شود که برای خرید یک واحد مسکونی یا یک قطعه زمین نیاز به تامین مالی دارید. این وام عموماً برای مقاصد مسکونی و در مناطق شهری ارائه می شود.

3- انواع وام روی سند ملک

1- وام اوراق دار(بدون سپرده گذاری)
2- وام با سپرده گذاری

4- سقف سن بنا برای دریافت وام مسکن چقدر است؟

سن بنا یا همان ملک معیار دیگری خواهد بود که براساس آن بانک ممکن است به شما وام مسکن بدهد اما معمولا بیشتر بانکهایی که بروی سند ملک وام پرداخت میکنند، اگر سن بنا بیش از 30 سال باشد، وام تعلق نمیگیرد.

5- سود بازپرداخت انواع وام مسکن چگونه محاسبه می شود؟

سود بازپرداخت انواع وام های مسکن بستگی به نوع وامی که دریافت میکنید دارد اما معمولا از 8 درصد تا 18 درصد نیز می باشد.

مقالات مرتبط