اخبار

وام 200 میلیون تومانی با وثیقه آغاز شد!

وام 200 میلیون تومانی

وام 200 میلیون تومانی با وثیقه سیم کارت، سهام عدالت، خودرو و طلا آغاز شد!

پس از اینکه خبرهایی در سال 1400 در مورد سیاست جدید بانک مرکزی در مورد وام 200 میلیون تومانی و تسهیل وثیقه برای این نوع وام شنیده می شد، در امسال رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد که برای تسهیل در پرداخت وام به افراد جامعه اظهار داشتند: «براساس دستورالعمل های جدید مواردی که شامل قرارداد لازم اجرا، چک و سفته وام گیرنده یا ضامن، سهام بورسی (مانند سهام عدالت و…)، گواهی صندوق های سرمایه گذاری، اوراق بهادار، یارانه، سیم کارت دائمی با مالکیت فرد، سند خودرو و طلا و تایید افراد توسط شورای اسلامی روستاها باشد، وام های زیر 200 میلیون تومان در قالب قراردادها مختلف با عنوان وثیقه تسهیلات مورد پذیریش خواهد بود.»

در ادامه رئیس بانک مرکزی با توضیحات بیشتر در مورد وام 200 میلیون تومانی برای سهولت در تسهیلات و دسترسی راحت تر برای افراد جامعه بیان کردند: «برای سهولت بیشتر متقاضیان وام های خرد، احراز هویت و افتتاح حساب به صورت غیر حضوری و اعتبارسنجی و استفاده از سفته و امضای الکترونیکی برای آنها به وجود آمده است تا مشتریان سریع تر بدون حضور در بانک ها بتوانند از خدمات بانکی برای وام های خرد بهره مند شوند.»

در همین راستا همان طور که بیان شد، شرایطی فراهم شده است که مشتریان بتوانند بدون حضور در بانک به افتتاح حساب برای دریافت وام های خرد تا سقف 200 میلیون تومانی اقدام کنند. همچنین در بانک های که زیرساخت آن را داشته باشند، امکان ارائه سفته الکترونیکی و امضای الکترونیکی وجود خواهد داشت تا افراد بتوانند بدون حضور در سریع ترین زمان ممکن وام خود را دریافت کنند.

برای آگاهی بیشتر مطالعه خبر پرداخت وام ودیعه مسکن متوقف شد! پیشنهاد می شود.

دستورالعمل اجرایی به شبکه بانکی برای اعطای وام 200 میلیون تومانی

در سال جدید دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات خرد به شبکه بانکی کشور ابلاغ شده است که با توجه به آن باید شرایط لازم برای تسهیل بهره مندی متقاضیان از وام های خرد تا سقف 200 میلیون تومان با استفاده از وثیقه و اعتبارسنجی فراهم شود.

در این ابلاغیه میزان حداکثری وام پرداختی 200 میلیون تومان است و شرایط پرداخت تسهیلات باید با توجه به امتیاز اعتباری، رتبه و سقف اعتباری مشتری مشخص شود.

وثیقه های مورد پذیرش برای وام 200 میلیون تومانی

در دستورالعمل اجرایی سال 1401 به غیر موضوع اعتبارسنجی به موضوع تضامن نیز پرداخته شده است، به این صورت که براساس آن می توان از سهام بورسی، طلا، سکه، خودرو، یارانه و سیم کارت به عنوان وثیقه برای دریافت وام خرد استفاده کرد.

در همین راستا قبل از پرداخت وام، سابقه مالی مشتری از لحاظ چک برگشتی و بدهی بانکی مورد بررسی قرار خواهد گرفت، در صورتی که دارای چک برگشتی و بدهی بانکی باشد، پرداخت وام به آن ممنوع است، در غیر این صورت با تایید سابقه مالی پرداخت وام بدون هیچ مانعی برای آن انجام خواهد گرفت.

همچنین لازم به ذکر است که برای افراد که فاقد امتیاز اعتبارسنجی هستند، درواقع زمانی که یک مشتری بانک مورد تقاضای وام گیرنده نباشد، می تواند با بررسی شرایط مالی و توانایی پرداخت اقساط ماهیانه و تناسب سطح درآمدی فرد و گرفتن دو مورد از وثیقه نام برده تا سقف 100 میلیون به آن مشتری وام پرداخت کند. در مرحله بعد، پس از مشخص شدن خوش حسابی و اعتبارسنجی به علت داشتن حساب در بانک موردنظر و بعد از تسویه وام دریافت شده، می تواند برای دریافت وام تا سقف 200 میلیون تومان اقدام کند.

وثیقه نقدی برای وام های خرد، در قالب انواع سپرده ممنوع است و فقط باید از وثیقه های مانند طلا، خودرو، سیم کارت و سهام عدالت که در دستورالعمل بیان شده، استفاده کرد. همچنین طبق دستورالعمل بانک مرکزی قراردادها باید به صورت الکترونیکی باشد و یک نمونه از آن در اختیار مشتری قرار داده شود.

منبع خبر: www.khabarban.com 

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله وام روی سند ملک پیشنهاد می شود.

وام فوری

وام شهر، راهی برای رسیدن شما به آرزوهایتان

با گرفتن وام آسان از وام شهر به هر آرزویی که تا به الان داشتید خواهید رسید و دیگر لازم نیست برای رسیدن به خواسته هایتان شرایط سخت وام دهی بانک ها را تحمل کنید. 

با در نظر گرفتن میزان وام مورد نیازتان می توانید بر روی سیم کارت، خودرو، طلا و ملک، بدون نیاز به ضامن و شرایط سخت بانکی در کمترین زمان ممکن دریافت کنید. 

همچنین دیگر نیاز نیست درگیر پیدا کردن ضامن مناسب برای بانک را داشته باشید؛ ضامن شما تمام مواردی است که به عنوان سند تا زمان تسویه وام، نزد موسسه باقی می ماند. 

وام شهر برترین مرکز ارائه وام فوری با بیش از 20 سال سابقه درخشان با کمترین میزان سود و پرداخت وام در کمترین زمان ممکن به شما مشتریان عزیز به صورت رسمی و با ثبت در دفترخانه اسناد رسمی است.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *