مقالات

پرداخت وام بانکی با سود بالا، چاره مشکلات مستاجران نخواهد بود!

وام بانکی

در چند سال اخیر، دولت های مختلف جمهوری اسلامی ایران به علت بحران اقتصادی برای افراد جامعه، اقدام به تصویب پرداخت وام بانکی با سودهای بالا به مستاجران کردند.

وام 100 میلیون تومانی برای تهرانی ها ، 70 میلیون تومانی برای شهرهای بزرگی و 40 میلیون تومانی برای شهرهای کوچک، با سود 18 درصد و بازپرداخت 5 ساله، راه حلی است که دولت سیزدهم به علت افزایش قیمت مسکن ارائه کرده اند؛ ولی براساس آمارها این راهکار چاره ای برای حل بحران اقتصادی مستاجران نبوده است.

با دریافت وام بانکی شاید مستاجران برای یکسال از پرداخت اجاره خیالشان راحت باشد، ولی فقط این راه حل برای یکسال است، در حالی اقساط وام ودیعه 5 سال است، به این صورت که بعد از گذشت یکسال، با توجه به تورم اجاره مسکن افزایش یافته و اقساط بانک نیز باید پرداخت شود. البته با افزایش ودیعه به خصوص در شهرهای بزرگ مانند تهران، به غیر از وام ودیعه مبلغی هم بابت اجاره باید پرداخت شود.

این نوع طرح ها تنها روایتگر اوضاع وخیم و بحرانی مستاجرها و ناتوانی برای پرداخت اجاره بها است. ای کاش راه حل اساسی برای حل این مشکلات اندیشیده می شد.

طبق آمارها هر ایرانی حداقل باید 50 درصد درآمد خود را برای پرداخت اجاره مسکن کنار بگذارد. این هزینه در کشور ما 2.2 برابر نسبت به متوسط جهانی است و نسبت به گذشته تعداد مستاجران 37 درصد رشد داشته است.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله وام روی سند ملک پیشنهاد می شود.

طرح پیشنهادی وام بانکی با سود بالا

با توجه به آمارهای موجود برای پرداخت وام بانکی و شرایط بحرانی اقتصادی جامعه ایرانی، نه تنها مشکلات عموم مردم حل نشده است، بلکه با تورم موجود و رو به افزایش، اوضاع وخیم تر شده است.

ارائه وام بانکی با سود بالا نه تنها راه حل مشکلات موجود نخواهد بود، بلکه وضعیت را بحرانی تر خواهد کرد، زیرا برای بازپرداخت این نوع وام ها مستاجران باید شرایط بدتری را تحمل کنند.

ای کاش به جای ارائه این نوع طرح ها برای پرداخت وام بانکی، برای مثال در مورد وضعیت مسکن که مسئله بسیار مهم و اساسی و بحران زایی در جامعه ایرانی است، با مالکان برخورد اساسی می شد که هر سال بالاتر از میزان مصوب شده را افزایش می دهند.

اغلب مالکان بر اساس نیاز اقتصادی خود به افزایش ودیعه و اجاره مسکن خود اقدام می کنند و به مبلغی که برای افزایش قیمت اجاره مسکن مصوب شده، توجهی ندارند؛ زیرا هیچ نوع نظارتی بر این نوع قراردادها وجود ندارد و مشاوران املاک نیز به خاطر منفعت و کمیسیون بیشتر خود با مالکان همکاری متقابل دارند.

برای آگاهی بیشتر مطالعه خبر وزیر اقتصاد از وام بازنشستگان خبر داد! پیشنهاد می شود

وام فوری مسکن

وام شهر، راهی برای رسیدن شما به آرزوهایتان

با گرفتن وام آسان از وام شهر به هر آرزویی که تا به الان داشتید خواهید رسید و دیگر لازم نیست برای رسیدن به خواسته هایتان شرایط سخت وام دهی بانک ها را تحمل کنید. 

با در نظر گرفتن میزان وام مورد نیازتان می توانید بر روی سیم کارت، خودرو، طلا و ملک، بدون نیاز به ضامن و شرایط سخت بانکی در کمترین زمان ممکن دریافت کنید. 

همچنین دیگر نیاز نیست درگیر پیدا کردن ضامن مناسب برای بانک را داشته باشید؛ ضامن شما تمام مواردی است که به عنوان سند تا زمان تسویه وام، نزد موسسه باقی می ماند. 

وام شهر برترین مرکز ارائه وام فوری با بیش از 20 سال سابقه درخشان با کمترین میزان سود و پرداخت وام در کمترین زمان ممکن به شما مشتریان عزیز به صورت رسمی و با ثبت در دفترخانه اسناد رسمی است.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *