اخبار

پرداخت وام ودیعه مسکن متوقف شد!

وام ودیعه مسکن

به گزارش خبرگزاری مهر، چند بانک دولتی از پذیرش مستاجران متقاضی برای وام ودیعه مسکن امتناع کرده و اظهار داشتند که سقف اعتبار آنها به اتمام رسیده است.

به گزارش این خبرگزاری تاکنون فقط 3 هزار مستاجر توانسته اند از گرفتن وام ودیعه بهره مند شوند. چند بانک خصوصی نیز درخواست متقاضیان جدید را  نمی پذیرند.

دریافت کنندگان وام ودیعه مسکن

همان طور که بیان شد تاکنون 3 هزار نفر از متقاضی وام ودیعه توانستند از این با توجه به شرایطی که داشتند، برخوردار شوند. در حالی که مقامات دولتی از اعطای تسهیلات ودیعه مسکن به 700 هزار نفر تا سقف 40 میلیارد تومان خبر داده بودند!

نرخ سود وام ودیعه مسکن

قرار بر این بود که با اعلام نظر وزیر راه و شهرسازی با نرخ سود 13 درصد (5 درصد کمتر از نرخ سود سایر تسهیلات) باشد، ولی در حال حاضر به علت مخالفت های نهادی تصمیم گیر در حوزه اقتصاد کلان، تمام قراردادهایی که مستاجران برای دریافت وام امضا کردند، با سود 18 درصد به آنها پرداخت شده است.

برای آگاهی بیشتر مطالعه خبر متقاضیان وام ودیعه مسکن بخوانید! پیشنهاد می شود.

اقساط وام ودیعه مسکن

این وام برای مستاجران تهرانی  100 میلیون تومان در نظر گرفته شده است که با سود 18 درصد و بازپرداخت 5 ساله، اقساط ماهیانه آن 2 میلیون  و 750 هزار تومان خواهد شد. مبلغ وام برای کلانشهرها 70 میلیون و برای سایر شهرها 40 میلیون با سود 18 درصد و بازپرداخت 5 ساله در نظر گرفته شده است.

سهمیه بانک برای پرداخت وام ودیعه مسکن

براساس مصوبه شورای پول و اعتبار، سهمیه هر بانک دولتی و خصوصی تعیین شده است. اما متاسفانه برخی از بانک ها به ویژه بانک های دولتی با وجود سهمیه های چند هزار میلیارد تومانی از پرداخت وام و پذیرش متقاضیان جدید خودداری می کنند.

همچنین با توجه به اینکه سهمیه بانک های موظف به پرداخت وام ودیعه مسکن از سوی بانک مرکزی اعلام شده است، ولی اسامی آنها در سامانه پرداخت وام مسکن وزرات راه و شهرسازی وجود ندارد.

برای مثال نام بانک گردشگری (سهمیه 130 میلیارد تومان)، پست بانک (سهمیه 260 میلیارد تومان) بانک خاورمیانه (430 میلیارد تومان) و موسسه اعتباری ملل (210 میلیارد تومان) در این سامانه قرار داده نشده است و تنها نام یکی از شعبه های بانک خصوصی اقتصاد نوین در این سامانه وجود دارد که همان شعبه هم تاکنون هیچ اعتباری را به مستاجران متقاضی پرداخت نکرده است.

عدم همکاری بانک ها برای پرداخت وام ودیعه مسکن

همان طور که بیان شد برخی از بانک ها به خصوص بانک های دولتی برای پرداخت وام ودیعه مسکن همکاری لازم را انجام نمی دهند. همچنین این بانک ها اظهار کردند که سهمیه آنها به پایان رسیده است یا اصلا ابلاغیه ای مبنی بر پرداخت این نوع وام به دست آنها نرسیده است.

منبع خبر: www.mehrnews.com

برای آگاهی بیشتر مطالعه خبر وام روی سند ملک پیشنهاد می شود.

وام ملک

وام شهر، راهی برای رسیدن شما به آرزوهایتان

با گرفتن وام آسان از وام شهر به هر آرزویی که تا به الان داشتید خواهید رسید و دیگر لازم نیست برای رسیدن به خواسته هایتان شرایط سخت وام دهی بانک ها را تحمل کنید. 

با در نظر گرفتن میزان وام مورد نیازتان می توانید بر روی سیم کارت، خودرو، طلا و ملک، بدون نیاز به ضامن و شرایط سخت بانکی در کمترین زمان ممکن دریافت کنید. 

همچنین دیگر نیاز نیست درگیر پیدا کردن ضامن مناسب برای بانک را داشته باشید؛ ضامن شما تمام مواردی است که به عنوان سند تا زمان تسویه وام، نزد موسسه باقی می ماند. 

وام شهر برترین مرکز ارائه وام فوری با بیش از 20 سال سابقه درخشان با کمترین میزان سود و پرداخت وام در کمترین زمان ممکن به شما مشتریان عزیز به صورت رسمی و با ثبت در دفترخانه اسناد رسمی است.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *