وام خودرو، یک نوع وام فوری و آسان است. به این صورت که می توان با گذاشتن سند خودرو با مالکیت شخصی به عنوان ضمانت و با توجه به ارزش خودروی خود وام دریافت کنید. وام خودرو یکی از پرطرفدارترین وام های فوری است که به دلیل شرایط آسان آن برای دریافت، همواره متقاضیان بسیاری دارد. شاید یکی از دلیل دیگر محبوبیت این نوع وام فوری این مورد باشد که بدون داشتن ضامن می توان از این وام به راحتی استفاده کرد. همچنین شرایط خاص و ویژه ای ندارد که به همین علت تمام مالکان خودرو می توانند از مزایای وام روی خودرو بهره مند شوند.

وام روی خودرو

وام شهر نیز این نوع وام روی خودرو را به تمام متقاضیان وام فوری ارائه می دهد، به این صورت که حدود 50 تا 60 درصد ارزش خودرو شما برآورد خواهد شد، سپس به همان مبلغ به شما وام تعلق خواهد گرفت. زمان دریافت وام فوری روی خودرو یک ساعت است. بعد از ارائه سند خودرو خود می توانید بدون ضامن با توجه به ارزش خودرو خود، مبلغ برآورد شده به عنوان وام دریافت کنید. همچنین قبل از دریافت وام بین طرفین یک قرارداد با حضور وکیل قانونی در دفاتر اسناد رسمی منعقد خواهد شد تا هر دو طرف نسبت به یکدیگر متعهد شوند.

بیشتر بخوانید: وام سیم کارت

فرایند دریافت وام روی خودرو

دریافت وام روی سند خودرو

1- وام فوری: یکی از مزیت های بسیار مهم وام روی خودرو این است که می توان بعد از ارائه سند مالکیت خودرو و بستن قرارداد بین طرفین، به صورت فوری و در یک ساعت کامل کاری، وام دریافت شود. به عبارتی این نوع وام ، نوعی وام فوری محسوب می شود.

2- وام بدون ضامن: با توجه به شرایط و ویژگی های که این نوع وام دارد، بدون ضامن و تنها با ارائه سند مالکیت خودرو وام پرداخت خواهد شد. تمام کسانی که اسناد خودرو آنها کامل باشد می توانند نسبت به اخذ این نوع وام اقدام کنند.

3- بازپرداخت آسان: در این نوع شرایط بازپرداخت توسط شخص دریافت کننده وام تعیین می شود، به این صورت که می توان آن را به صورت یکجا بعد از گذشت زمان معین شده یا طی اقساط 1 تا 36 ماه پرداخت شود. بنابراین شرایط بازپرداخت در اختیار شخص دریافت کننده وام خواهد بود و مزیت های این نوع وام محسوب می شود.
4- سند مالکیت خودرو: برای دریافت وام روی سند خودرو فقط کافی است که سند مالکیت خودرو در اختیار وام دهنده به عنوان ضمانت قرار گیرد و دیگر نیازی نیست که خودرو در پارکینگ پارک شود. همچنین پرداخت کامل وام توسط وام گیرنده، ارتباطی با استفاده از خودرو در این مدت زمان ندارد، درواقع باید بیان کرد که با گرفتن وام، می توان خودرو را استفاده کرد و برای دریافت این نوع وام فقط سند مالکیت خودرو کفایت می کند.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله چطور وام طلا بگیرم؟ پیشنهاد می شود.

ویژگی های خاص برای وام روی خودرو

علت تقاضا برای وام روی خودرو

در برخی از موارد اتفاق می افتد که ممکن است افراد به علت مشکل مالی به فروش خودرو خود فکر کنند تا بتواند مشکل خودرو را حل کنند. بنابراین تنها راه حل را فروش خودرو می دانند. در دنیای کنونی، با وجود خودروهای مدل بالا از آن می توان به عنوان یک سرمایه گذاری یاد کرد، پس نیاز است که برای حفظ این نوع سرمایه راهکارهای به غیر فروش آن، پیدا کرد.

یکی از این راهکارها می تواند وام خودرو باشد که با این کار می توان سرمایه خود را حفظ کرد. همان طور که بیان شد گرفتن وام روی خودرو بدون ضمانت و تنها با ارائه سند مالکیت فرصتی بسیار فوق العاده است که به راحتی می توان از آن استفاده کرد.

علت تقاضا برای وام روی خودرو

مدارک لازم برای دریافت وام روی سند خودرو

- سند مالکیت خودرو یا وکالتنامه از سوی مالک
- کارت شناسایی و بیمه نامه خودرو
- کارت ملی و شناسنامه صاحب خودرو
- مدارک خرید خودرو (فاکتور خرید یا فاکتور نمایندگی)

زمان بازپرداخت وام خودرو

همان طور که بیان شد، بعد از ارائه سند مالکیت خودرو و مدارک شناسایی مورد نیاز و بررسی خودرو توسط کارشناسان و اخذ قرارداد بین طرفین در اسناد رسمی، حدود 50 تا 60 درصد از ارزش خودرو، به عنوان وام پرداخت خواهد شد. لازم به ذکر است که بازپرداخت این نوع وام به صورت مضاربه ماهیانه با سود 6 درصد و به صورت اقساط ماهیانه 1 تا 36 ماهه، 3 درصد خواهد بود.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله وام ملک پیشنهاد می شود.

زمان بازپرداخت وام خودرو

وام شهر، راهی برای رسیدن شما به آرزوهایتان

با گرفتن وام آسان از وام شهر به هر آرزویی که تا به الان داشتید خواهید رسید و دیگر لازم نیست برای رسیدن به خواسته هایتان شرایط سخت وام دهی بانک ها را تحمل کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان مجموعه ما در خصوص انواع وام ها در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی نمایند.

زمان بازپرداخت وام خودرو

سوالات متداول وام خودرو

1- آیا با دریافت وام خرید خودرو، خودرو در رهن بانک قرار می‌گیرد؟

برای دریافت وام در جهت خرید خودرو شرایط بانک ها با شرکت های خودروسازی و لیزینگی متفاوت است، شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در این زمینه اطلاعات لازم را کسب نمایید.

2- شرایط دریافت وام خودرو چگونه است؟

1- فرد متقاضی وام گیرنده خودرو باید حداقل 18 سال سن داشته باشد.

2- فرم متقاضی هرگونه چک برگشتی و یا مطالبات غیر جاری در سیستم بانکی داشته باشد از پرداخت وام معذوریم.

3- تاییدیه ارزیابی اعتبار و اعتبارسنجی توسط شعب الزامی است.

3- مدارک موردنیاز برای دریافت وام خودرو

1- اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه، همچنین ضامنان موردنظر

2- اصل و کپی کارت ملی متقاضی به همراه اصل و کپی کارت ملی ضامن یا ضامنان

3- یک قطعه عکس به همراه گواهی اشتغال به کار یا فیش حقوقی فرد متقاضی وام گیرنده

4- معرفی نامه ضامنان مورد تایید بانک

5- تهیه پیش فاکتور خرید خودرو از نمایندگان مجاز

مقالات مرتبط