وام طلا از انواع وام های فوری است که می توانید در کوتاه ترین مدت ممکن دریافت کنید. این روش امروزه متقاضیان زیادی دارد. این وام که بدون ضامن است و ضمانت دریافت آن طلای زینتی است که در خانه دارید و فقط در مواقع خاص مانند جشن ها از آن استفاده می کنید. پس اگر به دنبال وام فوری و بدون ضامن هستید خواندن این مقاله را از دست ندهید. در ادامه مطلب درباره وام طلا و شرایط و چگونگی دریافت آن توضیحات بیشتری داده می شود.

وام روی طلا

وام روی طلا که در اصطلاح بانکی به عنوان ترهین طلا شناخته می شود و برخی بانک ها از جمله بانک کارگشایی این طرح را اجرا می کنند. وام روی طلا در ازای تحویل طلا به شما پرداخت می شود و در صورتی که در موعد یک ساله وام را پرداخت نکنید درصدی بعنوان جریمه دیر کرد به حساب شما منظور می شود.

مقاله پیشنهادی: وام چیست و انواع وام کدامند؟

وام روی طلا چیست؟

وام روی طلا مناسب چه کسانی است؟

افرادی که مقادیری طلا دارند اما مایل به دلیل نوسانات بازار طلا و سکه و یا دلایل دیگر مایل به فروش آن نیستند و نیاز فوری نیز به مبلغ آن جهت ایجاد سرمایه دارند. کسانی که حوصله بروکراسی بانک ها و فرصت کافی برای گذراندن روند وام دهی بانک ها و ادارات را ندارند. آنهایی که برای وام گرفتن ضامن کارمند ندارند. زیرا از شرایط بیشتر بانک ها و موسسات برای اعطای وام داشتن ضامن کارمند معتبر است.

افرادی که برای دریافت وام چک کارمندی ندارند. زیرا داشتن چک کارمندی معتبر هم از شرایط وام دادن در خیلی از بانک ها و موسسات است. کسانی که در مدت کوتاهی نیاز به وجه نقد دارند و فرصت روند طولانی وام گرفتن را ندارند. افرادی که شرایط خاص دریافت وام بانکی را ندارند. زیرا بعضی از بانک ها برای دادن برخی وام ها شرایط خاصی را پیش روی فرد می گذارند که ممکن است آن شرایط را نداشته باشد.

وام روی طلا مناسب چه کسانی است؟

شرایط گرفتن وام روی طلا چیست؟

در وام طلا ضامن شما طلای شماست و یک وام بدون نیاز به ضامن به حساب می آید و  طلایی که شاید مدت ها بلا استفاده در کشو ها و گاو صندوق خانه ها مانده و مدت زیادی از آن استفاده نمی شود می تواند باعث دریافت وام برای شما گردد. دریافت وام روی طلا شرایط ویژه و خاصی ندارد. شما معادل طلایی که به ضمانت گذاشته اید وام دریافت می کنید. البته این مقدار طبق ضوابط و قوانین آن بانک تعیین شده است و ممکن است معادل 90 درصد ارزش طلا و یا کمتر و بیشتر شود. این پرداخت نیاز به هیچگونه چک، سفته یا ضامنی ندارد و با سرعت انجام می شود.

شرایط گرفتن وام روی طلا چیست؟

شرایط دریافت وام روی طلا یک روزه

دریافت وام روی طلا شرایطی دارد که نسبت به شرایط وام های دیگر بسیار راحت تر است که به شرح ذیل می باشد:

- طلای خود را به عنوان ضمانت به بانک یا موسسه مربوطه تحویل می دهید.
- براساس مقدار طلای وزن شده و ارزش آن به قیمت روز و پس از ارزیابی توسط ارزیابان مخصوص این کار وجه نقد بعنوان وام دریافت می کنید.

شرایط دریافت وام روی طلا یک روزه

چرا گرفتن وام روی طلا از فروش طلا بهتر است؟

با توجه به این که هر روز شاهد نوسانات بازار طلا و ارز و سکه هستیم فروش طلا در شرایط فعلی جامعه امروز کار عاقلانه ای به نظر نمی رسد. کما اینکه شاید برخی طلاهای زینتی جنبه یادگاری و ارزش معنوی برای فرد داشته باشند و فرد به هیچ عنوان مایل به فروش و از دست دادن آن ها نیست.

اما بعضی افراد به دلیل نیاز مالی فوری مجبور به فروش طلای خود هستند. وام روی طلا به درستی و در منصفانه ترین حالت مشکل این افراد را حل کرده است و در عین این که می توانند طلای خود را حفظ کنند نیاز مالی خود را نیز با دریافت وام روی طلا برطرف می کنند. پس فرد با گرفتن وام و سپردن طلا و پس از اتمام اقساط این وام می تواند طلای خود را صحیح و سالم پس بگیرد.

پیشنهاد می شود مقاله وام خودرو را مطالعه نمایید.

مزایای دریافت وام روی طلا

در این نوع وام نیاز به قرار دادن سپرده بانکی برای طولانی مدت وجود ندارد و نیازی نیست مدت ها در انتظار باشید تا نوبت شما بشود. از مزایای مهم این وام سریع بودن آن است. زیرا مواقعی پیش می آید که به دلایل گوناگون اعم از حوادث، خرید منزل و ماشین و … نیاز فوری به مبلغی پول پیدا می شود و در این نوع وام نیاز ناگهانی به پول نقد برآورده می شود.
این وام نیازی به ضامن ندارد. هیچ چک و سفته ای هم نیاز نیست و ضامن شما همان طلای سپرده شده است. این امر پیچیدگی های دریافت وام های دیگر را ندارد. نرخ سود این نوع وام نسبتا کم و مناسب است.

چرا گرفتن وام روی طلا از فروش طلا بهتر است؟
مزایای دریافت وام روی طلا

مراحل دریافت وام روی طلا

1- مراجعه به شرکت وام دهنده و ارزش گذاری طلا
2- عقد قرارداد رسمی بین وام دهنده و وام گیرنده
3- پرداخت آنی وجه نقد به میزان ارزش طلای سپرده شده
4- نگهداری طلای به امانت داده شده در صندوق امانات یا گاو صندوق شرکت یا سازمان
5- قسط بندی 1 تا 10 ماهه. البته این مدت ممکن است کمتر یا بیشتر شود که بستگی به شرایط موسسه یا بانک وام دهنده دارد.
6- تحویل طلا بعد از پرداخت همه اقساط به وام گیرنده.

مراحل دریافت وام روی طلا

مدارک لازم برای گرفتن وام روی طلا

1- کارت ملی و اصل شناسنامه
2- داشتن حساب بانک ملی
3- تحویل طلا جهت ضمانت وام
4- تحویل فاکتور خرید طلاهای به امانت گذاشته شده

مدارک لازم برای گرفتن وام روی طلا

سوالات متداول وام طلا

1- مدارك مورد نیاز جهت دریافت وام طلا

مدارک موردنیاز جهت دریافت وام طلا، اصل کارت ملی فرد متقاضی وام گیرنده و همراه داشتن طلا الزامی است.

2- کدام بانک تسهیلات وام طلا را ارائه می‌دهد؟

1- بانک ملی

2- بانک کارگشایی

3- بانک ملت

4- بانک صادرات

5- بانک رسالت

در جهت اطلاع از شرایط دریافت وام مجموعه وام شهر از طریق وب سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی نمایند.

3- وام طلا برای چه کسانی مناسب است؟

1- برای متقاضیانی که برای دریافت وام های بانکی و ... ضامن ندارند

2- برای متقاضیانی که شرایط مالی برای سپرده گذاری در بانک را ندارند

3- برای متقاضیانی که در مدت زمان کوتاه به وجه نقد نیاز دارند.

4- برای متقاضیانی که برای دریافت انواع وام ها دسته چک ندارند.

مقالات مرتبط